Tente Çeşitleri Nelerdir?

Tente Çeşitleri

Birçok firma ve kurum tarafından kullanılan tente ürünleri çok amaçlı olarak değerlendirilen kurumsal bir yapıdır. En temel amacı yağmur kar ve rüzgar gibi soğuk hava iklim koşullarına karşı direnç göstermesidir. Ancak aynı zamanda diğer bir yönden dekoratif amaçlı olarak da değerlendirilebilen bir ürün çeşididir. Bu nedenle kişilerin ve kurumların tente seçerken tam olarak neye ihtiyacı olduğunu ön görmesi ve buna göre bir tercih etmesi gerekmektedir.

Bu ürünlerin başında pergola tente ürünleri gelmektedir. Su sızdırmazlık özellikleri ve alüminyum profili ile klasik tentelerden farklı olarak üretilen bu ürünler işletmelerin en fazla talep ettiği tente çeşitleri arasında yer alıyor. Bunun dışında piyasada birçok amaçlı kullanılan tenteler de mevcut.

Dijital Baskı Tenteler ve Özellikleri

Son dönemin trend ürünleri arasında yer alan bir diğer tente çeşidi dijital baskı tenteler. Bu tenteler sabit ve tek tip renk seçeneklerinden farklı olarak firmaların ismini ve sloganını içerisinde barındırabiliyor. Aynı zamanda logo baskı seçenekleri de diğer alternatifler arasında yer alıyor. Bu sayede kurumlar hem tenteleri klasik amaçları doğrultusunda kullanıp hem de marka değerlerini yükseltebiliyor.

 Mafsallı Tenteler ve Özellikleri

Piyasadaki en sağlam ve dayanıklı tente türlerinin başında mafsallı tenteler yer alıyor. Bu ürünlerde tamamen paslanmaz pimler ve cıvatalar kullanılmakta. Bu da kullanım ömrünü otomatik olarak uzatmaktadır. Bu ürünlerin bir diğer özelliği ise sensörlere sahip olması. Önceleri sadece rüzgara karşı duyarlı olan bu sensörlere ek olarak güneşe duyarlılık getirdi. Böylece güneşin yakıcı ve rüzgarın sert olduğu günlerde tenteler otomatik olarak açılıp kapanma mekanizmasına sahip olmaktalar.

Özel ve nitelikli kumaşlar ile bir araya getirilmiş tentelerde aynı zamanda kumaşları koruyan ve sararma solma gibi etkilere direnç gösteren profiller de kullanılıyor. Kullanılan kumaş türü ise genelde akrilik kumaş türüdür. Bilindiği üzere bu kumaş türü en sağlam kumaşlardan biridir. Tamamen siparişi veren firmaların tercihine göre isteyenler için yerli isteyenler için ithal seçenekler mevcut. Bu kumaşların nereden temin edildiği ise tente ve tente fiyatları listesini doğrudan etkileyen faktörler arasında yer alıyor. Mafsallı tentelerin bir diğer en büyük özelliği hem tavana hem de duvara monte edilme özelliklerine sahip olması.

Tavan için kullanılan mafsallı tenteler için özel tavan ayakları yetkili firmalar tarafından imal edilmekte ve montajı esnasında kullanılmaktadır. Yine aynı şekilde duvar tenteleri için de özel ayaklar kullanılmakta ve tentelerin uzun ömürlü bir şekilde kullanılmasına olanak tanımaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *